Види робіт,
які ми пропонуємо
(063) 104-36-44
(096) 467-61-76


Час роботи:
Пн.-Сб. 8:00-20:00

E-mail: geologia@i.ua
 

Актуальні питання замовників

  - Скільки свердловин треба робити для геології ділянки під приватний будинок?

-         Кількість і глибина свердловин залежить від розмірів майбутньої будівлі, те геологічних умов. Мінімальна кількість свердловин – 3, що дозволяє побудувати розріз ділянки в 2-х площинах. Для невеликих споруд кількість свердловин частіше коливається від 3 до 5.

- Чому звіт по геології не можна зробити за один-два дні?

-         Невід’ємна частина інженерно-геологічних вишукувань – лабораторні дослідження проб грунта, котрі в основному займають біля 3-4 днів, в залежності від складності досліджень, кількості проб і завантаженості лабораторії, сюди ж потрібно додати час на буріння та складання технічного звіту. Значне скорочення цього процесу можна досягти тільки за рахунок ігнорування одного із етапів, і самим непомітним з них (для замовника) являється етап лабораторних досліджень. Така псевдоекономія часу відбивається на об’єктивності картини, котру замовник отримує на виході, що, в свою чергу, може відобразитись на вірності розрахунку фундаменту.

- Чи можна використовувати геологічні свердловини у господарських потребах в майбутньому?

-         Це проблематично, так як глибина та діаметр буріння відрізняються від тих, котрі застосовуються для свердловин на воду.

- Якщо у нас вже є колодязь, чи можна взяти проби на аналіз звідти?

-         Із колодязя не вийде відібрати проби ґрунту, і в ньому не вийде бурити до необхідної глибини.

 - Чи можна зробити геологію дешевше?

-         На строки і на ціну, окрім організаційних факторів, впливає дотримання технології та рівень спеціалістів. Якщо виключити лабораторні дослідження, а характеристики ґрунтів писати приблизно, тобто «на око», то можна прискорити і здешевити виробничий процес, але, робити це не рекомендується.

-  Яка глибина свердловин і хто її визначає?

-         Глибина свердловин залежить від глибини закладання фундаменту, та навантаження на ґрунти основи. Глибини чітко регламентовано в ДБН В.2.1-10-2009.

- Скільки часу займуть роботи у мене на ділянці?

-         Час буріння свердловин залежить від їх кількості, глибини та якості ґрунтів. Наприклад, буріння під котедж проводиться в кількості 3-5 свердловин глибиною, в середньому 6-8 м і виконується за один день.