Планування та виконання вишукувань здійснюється на основі технічного завдання, яке складається проектною організацією - замовником.
Технічне завдання є основою для складання нами програми вишукувань, в якій обґрунтовуються етапи, склад, обсяги, методи, послідовність виконання робіт і на цій підставі складається проектно-кошторисна документація. Програму виконання інженерно-геологічних вишукувань ми складаємо на основі відповідного технічного завдання, оцінки категорії складності інженерно-геологічних умов, складності геотехнічного будівництва, ступеня вивченості ділянки (території) і порядку розроблення проектної документації.
Технічне завдання на виконання інженерно-геологічних вишукувань для будівництва повинно містити:
- найменування об'єкта;
- дані по місце розташування та межі ділянки будівництва;
- цілі та види вишукувань;
- вид будівництва (нове будівництво, реконструкція, технічне переоснащення) або вид робіт на існуючому об'єкті (консервація, ліквідація тощо);
- інформацію про стадійність проектування і будівництва;
- характеристику проектованих об'єктів: дані про конструктивні рішення надземної частини, типи фундаментів, глибини їх закладання, орієнтовні навантаження на основи;
- відомості про необхідні заходи інженерного захисту об'єктів і території;
- відомості про раніше виконані інженерні вишукування та дослідження на території проектованого будівництва;
- відомості про необхідність проведення вишукувань у процесі будівництва;
- додаткові вимоги, обумовлені галузевою специфікою проектованого об'єкта.
До технічного завдання додаються ситуаційні плани із зазначенням розташування ділянок (майданчиків) будівництва, відомості про комунікації.
Відтак, чим більше інформації ми отримуємо на першому етапі роботи, тим більш обґрунтованим буде наша пропозиція щодо обсягів необхідних вишукувань та їх вартості.